سالنهاي پيش‌ساخته با استفاده از سيستم خطي (قابهاي بتني يا اصطلاحاً تير و ستون) در ارتفاع يك طبقه يا دو طبقه تشكيل شده از قطعات فونداسيون، شناژ رابط فونداسيون، ستون، تير و سقف پس از طراحي و محاسبه و تهيه نقشه‌ها، در محل كارخانه توليد گرديده و پس از حمل به محل پروژه نصب و اجرا مي‌گردند.

در اين روش به دليل استفاده از تيرهاي با مقاطع I شكل مي‌توان از دهانه‌هاي بزرگ (تا 18 متر) بهره برداري نمود كه از نظر معماري نيز قابل انعطاف بوده و مي‌توان فضاهاي داخلي را به نحو دلخواه تقسيم بندي نمود. يادآوري مي‌گردد در اين روش مي‌توان با تعبيه دستك (كربل) در هر ارتفاعي از ستونهاي سازه، امكان استفاده از جرثقيل‌هاي سقفي را پيش‌بيني و فراهم نمود. اين سالنها با اتصالات گيردار به نحوي كه سيستم باربر در جهت عرضي قاب خمشي و در جهت طولي قاب ساده با مهاربندي فلزي مي‌باشد، اجرا مي‌گردند.

پوشش سقف سوله‌ها از سقف هالوكور و يا سقف‌هاي دبل‌تي (II) بسته به فواصل قابها با استفاده از بتن معمولي و يا بتن سبك انجام مي‌پذيرد. از مزاياي اين روش مي‌توان به سرعت فوق العاده اجرا، عمر بسيار بالاي سازه، بهينه‌سازي مصرف انرژي، مقاومت در برابر آتش‌سوزي و غيره اشاره نمود.

در صورت نیاز با ما تماس بگیرید  اطلاعات تماس